VACUSHAPE

Cvičenie v podtlaku je veľmi účinný spôsob ako sa zbaviť prebytočných kíl na problematických partiách ako sú boky, stehná, zadok a brucho.
Procedúra spočívajúca v kombinácii pôsobenia podtlaku a chôdze na páse. Je zameraná na formovanie postavy, elimináciu podkožného tuku v oblastiach bruška, stehien a sedacej časti. Klient je od pása nadol zatvorený v podtlakovom vaku s bežiacim pásom pre chôdzu.

Cvičenie na prístroji VacuShape je vhodné pre všetky vekové kategórie a je šetrné ku chrbtici a kĺbom. Princíp účinku je podtlakom spôsobené vyššie prekrvenie cieľových partií tela, zvýšený odvod lymfy a zvýšené zásobovanie tkanív kyslíkom s konečným efektom odbúravania podkožného tuku, odstraňovania celulitídy a spevnenia pokožky.

Ako prebieha tréning
Tréning vo VacuShape prebieha formou svižnej chôdze na bežeckom páse v trvaní 30 minút, problémové partie sa pritom nachádzajú v podtlakovej kabíne. Programovo riadeným podtlakom je krv nasávaná do kapilár v podkoží, kde pôsobí ako prepravné médium a odvádza tuk z tukových buniek k svalom, pretože jedine tam je možné tuk spáliť. V priebehu aplikácie je monitorovaná tepová frekvencia tak, aby išlo po celý čas o aeróbne cvičenie*, keď je spotreba energie hradená z 80 % tukmi a iba 20 % tvoria cukry.

Podtlakom je aktivovaný nielen metabolizmus tukov, ale i lymfatický systém, ktorý zaisťuje lepšie odvádzanie metabolických splodín. Silné prekrvenie pokožky a lepšie zásobovanie kyslíkom, vitamínmi, minerálnymi látkami a enzýmami pozitívne pôsobí proti pomarančovej koži. Pleť je pri pravidelnej aplikácii hladšia a jemnejšia.

Efekty pri cvičení s VacuShape:

  • eliminácia celulitídy a spevnenie pokožky

  • efektívne a rýchle spaľovanie tukovej hmoty v problematických miestach

  • úprava cirkulácie lymfy a krvi

  • celkové zlepšenie kvality látkovej výmeny